ماڵه‌وه‌ > فۆتۆگالێری/ Photos, بەیاننامە/ Announcements > جنایتی تازه از رژیم جنـایت پیشه‌ی ایران/ تظاهرات حزب همبستگی افغانستان در دفاع از جان باختگان مبارز ایرانی/ 2010

جنایتی تازه از رژیم جنـایت پیشه‌ی ایران/ تظاهرات حزب همبستگی افغانستان در دفاع از جان باختگان مبارز ایرانی/ 2010

دولت فاشیستی دینی ایران که راه گم کرده است و در لجن نیستی دست و پا می زند اینک پس از اعدام و چور و چپاول عده‌ای از پناهجویان بینوای افغان، دست به جنایت هولناک دیگری زد: فرزاد کمانگر معلم و فعال سیاسی با چهار تن از یارانش علی حیدریان، فرهاد وکیلی، شیرین علم هولی و مهدی اسلامیان که به جرم پیکار برای استقرار دموکراسی و عدالت در ایران، سالها تحت شکنجه های ددمنشانه‌ی ولایت فقیه قرار داشتند، در سحرگاه ١٩ ثور حلق آویز شدند و بدینترتیب مردم سوگوار ایران به سوگ جانفرسای دیگری نشستند.

رژیم تبهکار ولایت فقیه تصور میکند با ریختن خون برومندترین فرزندان ایران، مردم آزادیخواه و تا مغز استخوان ضد بنیادگرایی ایران را مرعوب و آرام ساخته و به تمکین وادارد. ولی تاریخ توحش جمهوری اسلامی گواهست که همانطوری که رژیم ساواکی محمد رضاشاهی نتوانست، این رژیم قرون وسطایی هم هرگز نخواهد توانست با شکنجه و کشتار دهها هزار آگاهترین و دلاورترین مردان و زنان ایران فریاد الهامبخش آزادیخواهی را در سرزمین گلسرخی ها و سلطانپورها و نداها مانع گردد.

مادر فرزاد کمانگر به مجرد شنیدن خبر اعدام دلبند جوانش خروشید: «فرزاد من نمرده، تازه فرزاد زنده شد، همه دانش آموزان فرزاد، فرزاد هستند، از امروز من تازه كارم شروع شد.» این پاسخی است به رژیم خون و خیانت ایران؛ پژواک صدای شکوهمند هزاران مادر رزمنده دیگر است که خون فرزندان پاکباز شان آتش مقدس انتقام را که سرنگونی جمهوری اسلامی باشد در دل داغدار شان شعله ور ساخته است؛ این تبلور عظیم حکم غم و اندوه را به نیرو بدل کردن است؛ این گویا تر و نافذتر از هر کتاب راه استقامت را برای پیکارگران هر خطه‌ای نشان می‌دهد.

رژیم ایران که با قصابی دهها هزار مبارز برگرده‌ی زخمی مردم ایران با چال و چماق حکم میراند و به منفورترین و کثیفترین رژیم دین سالار در جهان بدل شده است، همانند مداخله های خاینانه‌اش در عراق، در کشور ما نیز در کنار “سی آی آی” و “آی اس آی” نقش خاینانه ایفا کرده و به اشکال گوناگون باند های جنایتکار بنیادگرا و بخصوص تعدادی روشنفکر میهنفروش شرفباخته را زیر پستانش دارد و آنان را به نام “فرهنگ و ادبیات و هنر و اشاعه زبان فارسی”، جهت دامن زدن اختلافهای قومی، مذهبی، زبانی و شستن و کتمان لکه های خون و خیانت از روی رژیم ایران در تقریبا تمامی رسانه ها و در بسیاری از ارگانهای دولت فاسد کابل جا بجا کرده مورد استفاده قرار می دهد. خون فرزاد کمانگر و یارانش صرفنظر از محسنی، عبدالله، محقق، خلیلی، انوری و… سوراخی است بر جبین رهنورد زریاب، واصف، حسین محمدی، سیمع حامد، لطیف پدرام ، کاظم کاظمی، پرتو نادری، رازق مامون و… که با بیشرافتی و بیشرمی خاصی همیشه در برابر خونخوریهای بی پایان رژیم ایران بسان غلامان حلقه بدوش آن سکوت اختیار نموده و وظیفه “ایمانی و وجدانی” خود را دفاع بی چون و چرا از مالکان ایرانی شان می دانند.

جمهوری جنایت چناچه زمانی تروریست معروف و منحرف گلبدین را در آغوش گرفت، اکنون بوی کمک تسلیحاتی اش به آدمکشان طالبی نیز بالا گرفته است.

مردم افغانستان تنها با ابرقدرت امریکا روبرو نیستند؛ ایران به مراتب خطرناکتر از پاکستان، می خواهد چه حال و چه بعد از بیرون رفتن نیروهای امریکایی، نفوذ پلیدش را به کمک مافیای فرهنگی در وجود مراکز به اصطلاح “فرهنگی”، “کانون آینه” رضا دقتی، “دُر دری” و امثالش و جاسوسان فوق الذکر حفظ و گسترش بخشد.

جنبش مردم ما برای استقلال، آزادی و دموکراسی بدون موضعگیری قاطع و آشتی ناپذیر با رژیم هار ایران که سه دهه است در خون پرفروغترین ستارگان آسمان غمزده ایران مستی می کند، دم بریده، لرزان و شدیدا آسیب پذیر خواهد بود.

حزب همبستگی افغانستان نه با اشک بلکه با تکرار ندای پرجبروت مادر قهرمان فرزاد و سایر شهیدان ایران، همبستگی خود را با جنبش آزادیخواهانه ایران و با زندانیان آزادیخواه ایران اعلام می دارد که پایداری و تسلیم ناپذیری افسانه‌ای شان زیر شکنجه های جسمی و روحی بی‌نظیر جلادان ولایت فقیه، مایه امید ادامه پیکار در هر شرایطی و نمونه تجسم غرور و شرف انسان مبارز به حماسی ترین صورت آن در این دنیای مملو از ستم و تحقیر و نابرابری و زورگویی می‌باشد.

قسـم به خون فـرزاد و یاران و کلیه قربانیان رژیم جنایتکار ایران!
زنده و فروزان باد نبرد آزادیخواهانه‌ی مردم ایران و افغانستان!
مرگ بر استبـداد، چـه در کـابـل چـه در تهـران!

حـزب همبستــگی افغــانستــان
۲۳ ثور ۱۳۸۹ – ۱۳ می ۲۰۱۰

گزارش تصویری

سلایدشۆو پێویستی بە جاڤاسکریپتە

گزارش تجمع

تظاهرات در افغانستان ، صدها افغان اعدام شهروندان کرد ایرانی را نیزمحکوم کردند  
تظاهر کنندگان که در میان آنها شماری از زنان نیز شامل بود، بسوی کنسولگری ایران در شهر جلال آباد رفته و شعارهای ضد جمهوری اسلامی ایران سر می دادند.

در هفته های اخیر نیز تظاهرات مشابهی در کابل، پایتخت افغانستان در برابر سفارت ایران در این شهر برگزار شده بود.

این اعتراضها پس از آن اوج گرفت که دولت افغانستان از اعدام شماری از افغانها در ایران خبر داد؛ اما گزارشها در مورد آمار دقیق این افراد ضد و نقیض بوده است.

بشنوید

    * گفت و گو با عبدالله شادان، بی بی سی برای افغانستان ، در مورد تظاهرات اعتراضی ‘ضد ایران’ در شرق افغانستان را در سایت بی بی سی بشنوید

حکومت افغانستان تعداد اعدام شده های افغان در ایران را شش نفر خوانده اما برخی منابع دیگر، از جمله شماری اعضای مجلس نمایندگان افغانستان این آمار را دهها نفر اعلام کردند.

ایران تا حالا آماری در مورد افغانهای که در این کشور اعدام شده اند، منتشر نکرده اما به اعتراضهای که در برابر سفارت این کشور در کابل صورت گرفت، واکنش تندی نشان داد.

وزارت خارجه ایران، تظاهرات کابل را به حامیان “جندالله” نسبت داد و گفت که این حرکات با هدف آسیب رساندن به جمهوری اسلامی صورت می گیرد.

معترضان در جلال آباد همچنین با آن عده از ایرانیانی که در این کشور اعدام شده اند، ابراز همدردی کردند.

تظاهرات جلال آباد، چهارمین و بزرگترین تظاهرات در افغانستان ظرف روزهای اخیر است که در اعتراض به “اعدام” افغانها در ایران راه اندازی می شود.

این تظاهرکنندگان علاوه بر اعدام افغانها، از “اخراج” بیش از هشتاد هزار پناهجوی افغان از ایران نیز انتقاد کردند.

مجلس نمایندگان افغانستان هفته گذشته وزیر خارجه این کشور را احضار کرد و از او خواست تا موضوع پناهجویان افغان در ایران را روشن کند.

این مجلس از وزارت خارجه افغانستان انتقاد کردند که به گفته آنها، نتوانسته در روزهای گذشته تعداد دقیق پناهجویان افغان را که در ایران اعدام شده اند، معلوم کند.

یونس قانونی، رئیس مجلس نمایندگان افغانستان خطاب به وزیر خارجه گفت: “جناب وزیر! نمایندگان مردم هر کدام با تکرار عنوان کرده اند که برای ما روشن نیست که افغانهای ما که در آن جا (ایران) محکوم به مجازات هستند، آیا حق دارند که وکیل مدافع داشته باشند یا نه؟ اگر حق دارند، آیا عملا آنها وکلای مدافع استخدام کرده اند؟ این مهم است که کسانی که محکوم به مجازات هستند، برای دفاع از خودشان وکیل مدافع داشته باشند.”

دولت افغانستان در گذشته نیز گفته است که نسبت به چگونگی اجرای جلسات دادگاه در مورد افغانهای که در ایران متهم هستند، نگران است.

وزارت خارجه افغانستان اخیرا اعلام کرد که در مورد عادلانه بودن جلسات دادگاه افغانهای که اعدام شده اند، تحقیق می کند، اما نتایج چنین تحقیقی – اگر انجام شده باشد – هنوز اعلام نشده است.

Advertisements
  1. هیچ‌ لێدوانێک نییە تا ئێستا
  1. 22/12/2012 له‌ 13:40

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

Connecting to %s

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: